Aktualności

Szkolenia sieci koordynatorów i liderów edukacji globalnej - przygotowanie realizacji Modułu 2 projektu

13 marca 2017

W lutym i marcu 2017 roku - Pani Mariola Ratschke pełniąca obowiązki Dyrektora Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie spotkała się z koordynatorami i liderami edukacji globalnej ze wszystkich województw (ponad 160 osób). Mówiliśmy na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju i ich roli w przekształcaniu świata z myślą o lepszej przyszłości dla obecnych i przyszłych pokoleń.

• Szkoły w projekcie Liderzy edukacji na rzecz na rozwoju

Szkoły w projekcie "Liderzy edukacji na rzecz na rozwoju"

01 marca 2017

W 2016 roku do 2-modułowego projektu "Liderzy edukacji na rzecz rozwoju" przystąpiło 160 szkół z całej Polski, tworzących ogólnopolską sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli w zakresie edukacji globalnej.

Szkoły Liderów Edukacji Globalnej

01 marca 2017

Działania w regionach/województwach koordynowane są przez Trenerów edukacji globalnej na mocy zawartego porozumienia o wpółpracy między Ośrodkiem Rozwoju Edukacji  a regionalnymi placówkami doskonalenia nauczycieli jako Instytucjami Parterskimi ORE.

Projekt EG 355/2016/M1

10 września 2016

VI edycja projektu "Liderzy edukacji na rzecz rozwoju"
    Rozpoczynamy dwumodułowy projekt EG na lata 2016-2017

• Moduł 1. październik - grudzień 2016
    • Moduł 2. styczeń-grudzień 2017

Prezentacja prac - konkurs plastyczny i fotograficzny w ramach Grupy V4 (ERR 2015)

30 stycznia 2016

Prezentowana wystawa składa się z prac nagrodzonych w konkursach plastycznym oraz fotograficznym, przeprowadzonych w 2015 r. w ramach wspólnej inicjatywy państw Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Polska, Słowacja, Węgry). Idea zorganizowania konkursów, poświęconych współpracy rozwojowej, zrodziła się w związku z obchodami Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju 2015, ustanowionego decyzja Parlamentu Europejskiego oraz Rady Unii Europejskiej. Jako oficjalne hasło obchodów roku w państwach UE przyjęto: „Nasz świat, nasza godność, nasza przyszłość”.