Błękitny Marsz Pokoju ONZ - 10 czerwca 2017 - na ulicach Warszawy !

19 maja 2017

Pokój na świecie zaczyna się w nas samych!
    Jeśli chcesz pokoju na świecie, dołącz do nas! Weź udział w marszu!

Wideokonferencja prasowa - 24 maja 2017: Jak chronić oceany i morza przed katastrofą?

19 maja 2017

Ośrodek Informacji ONZ  w Warszawie zaprasza na wideokonferencję nt. Jak chronić oceany i morza przed katastrofą?, podczas której będzie łączyć  się z siedzibą główną ONZ w Nowym Jorku.

Kiedy i gdzie:  24 maja o godz. 15:00 w siedzibie Ośrodka przy ul. Pięknej 19 w Warszawie.

Kto: w wideokonferencji wezmą udział: pan Peter Thomson, przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego ONZ oraz pan  Andrew Hudson z Programu NZ ds. Rozwoju (Head of Water and Ocean Governance Programme, UN Development Programme - UNDP).
    Moderator: pan Damian Cardona z Departamentu ONZ ds. Informacji Publicznej (Chief of Communications Campaigns Service, UN Department of Public Information)

Kontakt: Mariola Ratschka, p.o. Dyrektora Ośrodka Informacji ONZ, tel: (22) 825-57-84

Źródło informacji http://www.unic.un.org.pl

Szkolenia sieci koordynatorów i liderów edukacji globalnej - przygotowanie realizacji Modułu 2 projektu

13 marca 2017

W lutym i marcu 2017 roku - Pani Mariola Ratschke pełniąca obowiązki Dyrektora Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie spotkała się z koordynatorami i liderami edukacji globalnej ze wszystkich województw (ponad 160 osób). Mówiliśmy na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju i ich roli w przekształcaniu świata z myślą o lepszej przyszłości dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Szkoły Liderów Edukacji Globalnej

01 marca 2017

Działania w regionach/województwach koordynowane są przez Trenerów edukacji globalnej na mocy zawartego porozumienia o wpółpracy między Ośrodkiem Rozwoju Edukacji  a regionalnymi placówkami doskonalenia nauczycieli jako Instytucjami Parterskimi ORE.

• Szkoły w projekcie Liderzy edukacji na rzecz na rozwoju

Szkoły w projekcie "Liderzy edukacji na rzecz na rozwoju"

01 marca 2017

W 2016 roku do 2-modułowego projektu "Liderzy edukacji na rzecz rozwoju" przystąpiło 160 szkół z całej Polski, tworzących ogólnopolską sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli w zakresie edukacji globalnej.

Projekt EG 355/2016/M1

10 września 2016

VI edycja projektu "Liderzy edukacji na rzecz rozwoju"
    Rozpoczynamy dwumodułowy projekt EG na lata 2016-2017

• Moduł 1. październik - grudzień 2016
    • Moduł 2. styczeń-grudzień 2017

Prezentacja prac - konkurs plastyczny i fotograficzny w ramach Grupy V4 (ERR 2015)

30 stycznia 2016

Prezentowana wystawa składa się z prac nagrodzonych w konkursach plastycznym oraz fotograficznym, przeprowadzonych w 2015 r. w ramach wspólnej inicjatywy państw Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Polska, Słowacja, Węgry). Idea zorganizowania konkursów, poświęconych współpracy rozwojowej, zrodziła się w związku z obchodami Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju 2015, ustanowionego decyzja Parlamentu Europejskiego oraz Rady Unii Europejskiej. Jako oficjalne hasło obchodów roku w państwach UE przyjęto: „Nasz świat, nasza godność, nasza przyszłość”.