Konkurs na najlepszy projekt edukacyjny i/lub scenariusz zgrywalizowanych zajęć lekcyjnych

31 października 2017

Temat przewodni konkursu "Przyszłość świata zależy od nas!"

Konkurs skierowany jest do wszystkich typów szkół, ale przede wszystkim do nauczycieli i uczniów ogólnopolskiej sieci „Szkół Liderów Edukacji Globalnej”, zgłoszonych do projektu 355/2016/M w roku szkolnym 2016/17 i 2017/18.

Celem konkursu Edukacja globalna - Przyszłość świata zależy od nas! jest upowszechnienie edukacji globalnej, w tym  wiedzy o Celach Zrównoważonego Rozwoju w szkołach, zgodnie z zapisami podstawy programowej kształcenia ogólnego, oraz zwiększenie zaangażowania uczniów w podejmowaniu inicjatyw i realizowaniu przedsięwzięć w Tygodniu Edukacji Globalnej.

Do włączenia się szkół w obchody tegorocznej 19.edycji Europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej, zaplanowanego na 18-26 listopada, zachęca Minister Edukacji Narodowej (link)

Termin nadsyłania prac konkursowych w wersji elektronicznej do 4 grudnia 2017 roku.

REGULAMIN KONKURSU ( pobierz )
Karta zgłoszenia (pobierz)
Oświadczenia (pobierz)

Informacji udzielają: koordynatorzy regionalni edukacji globalnej (MAPA) oraz koordynator  ORE: Grażyna Kurowska mail: edukacja.globalna@ore.edu.pl

Zainspiruj się!

Film prezentuje Ambasadorów Zrównoważonego Rozwoju Global Compact Poland, którzy wypowiadają się na tematy najbardziej im bliskie odnosząc je do poszczególnych Celów Zrównoważonego Rozwoju przyjętych przez Zgromadzenie Ogólne ONZ we wrześniu 2015 roku.

Zajrzyj do zakładki Materiały

Zapoznaj się też  z  4-modułowym e-szkoleniem