5.11.2019 (wtorek) 20:00 ropoczynamy cykl webinariów tematycznych dla zainteresowanych problematyką globalną, zrównoważonego rozwoju!

30 października 2019

WEBINARIUM I
Globalne wyzwania: o czym mówią nam Cele Zrównoważonego Rozwoju? Co jest ważne dla mnie i dla Ciebie?

• Współzależności i wyzwania globalne - czym są? jakie są? Perspektywa indywidualna, krajowa i globalna
• Cele Zrównoważonego Rozwoju - kilka słów o agendzie oraz o tym jak jest realizowana,
• Co to znaczy, że „nikogo nie zostawimy w tyle”?
• Kilka słów o podziale świata. Dlaczego łatwiej jest nam go takim zrozumieć?
• Jak o tym mówić, czyli kilka słów o Kodeksie i o tym jak zacząć mówić o wyzwaniach, a nie problemach.

KIEDY: wtorek, 5 listopada 2019, godz. 20.00-21.30

Prowadząca:
MARTA GONTARSKA - edukatorka, rzeczniczka i trenerka. Prowadzi projekt europejski „Razem rozwijamy kompetencje: europejskie sieci obywatelsko-uniwersyteckie na rzecz globalnej edukacji w zakresie migracji, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju we współzależnym świecie (InterCap)”. Przez ostatnie trzy lata współpracowała z ośrodkami akademickimi w Polsce w celu włączenia edukacji globalnej do programów studiów na kierunkach pedagogicznych w ramach europejskiego projektu „Nauczycielki zmieniają świat”.

Tematyką rozwojową zajmuje się od 2007 roku, w tym postkolonialną edukacją globalną. Jest autorką raportów i analiz z zakresu współpracy rozwojowej oraz edukacji globalnej, a także wielu materiałów edukacyjnych, w tym współredaktorką monografii naukowej „Edukacja globalna. Polskie konteksty i inspiracje” (Wydawnictwo Naukowe DSW), redaktorką czwartej edycji poradnika „Jak mówić o większości świata? Jak rzetelnie informować o krajach globalnego Południa?” oraz autorką dwóch tekstów w zbiorze „Globalna układanka, czyli jak definiować problemy globalne, rozumieć je i zajmować się nimi.”

ZAPISZ SIĘ - link do rejestracji

WEBINARIUM II
Prawa człowieka a wyzwania globalne

• Czym jest niepodzielność i współzależność praw człowieka: dlaczego powinniśmy myśleć całościowo i globalnie o prawach politycznych, społeczno-ekonomicznych i solidarnościowych?
  • W jaki sposób naruszenia praw człowieka mogą być przyczyną ubóstwa? Co mają z tym wspólnego korporacje?
  • Jakie są działania globalne (na przykład ONZ) a także lokalne na rzecz redukcji ubóstwa poprzez poprawę przestrzegania praw człowieka?

Prowadząca:
WERONKA ROKICKA - wykładowczyni w Katedrze Azji Południowej Uniwersytetu Warszawskiego; absolwentka indologii i nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie adiunktka na Wydziale Orientalistycznym UW. Dzięki stypendium rządu indyjskiego i programowi Erasmus Mundus studiowała w Indiach i Nepalu. W latach 2011-18 pracowała dla polskiej sekcji Amnesty International, gdzie zajmowała się obszarem praw kobiet i dyskryminacji. Zawodowo śledzi stan przestrzegania praw człowieka i sytuację polityczną w Indiach, Nepalu i Bangladeszu, w tym szczególnie problematykę praw kobiet i przemocy wobec kobiet.

KIEDY: Wtorek, 12. listopada 2019 godz. 20.00-21.30

ZAPISZ SIĘ:  link do rejestracji

TEMATYKA I TERMINY 6 WEBINARÓW  - POBIERZ

• Webinarium jest realizowane przez IGO przy współpracy z www.Webinaria24.pl.
  • Webinarium jest częścią projektu 49/2018/M "Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju II", współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP w 2019 roku.
  • Przedstawiane treści wyrażają wyłącznie poglądy Autora/Autorki - Prowadzącej/Prowadzącego webinarium, nie mogą być utożsamiane z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP

Brak komentarzy, bądź pierwszy - skomentuj powyższy tekst.